top of page
  • Foto van schrijverVBS Langemark

Een veiligere schoolbuurt

Vorig schooljaar werd de Zonnebekestraat ter hoogte van onze school al omgedoopt tot een fietsstraat. Met dank aan de gemeente wordt onze schoolbuurt nu opnieuw wat veiliger gemaakt voor onze leerlingen. Zo werden de verkeerslichten vernieuwd die voortaan voor school, tijdens de middagpauze en na school het volledige gemotoriseerd verkeer zullen laten stilstaan wanneer een voetganger wil oversteken. Hiermee wordt het kruispunt een stuk veiliger.


Daarnaast worden er binnenkort ook twee zoen-en-vroemzones aangelegd voor de schoolpoort en wordt het zebrapad verplaatst. Zo kan je als ouder makkelijker je kind ‘s morgens en ‘s middags afzetten zonder te moeten parkeren op straat of voor de oprit van de buren. Hoe gebruik je de zoen-en-vroemzone correct? Je rijdt in de zone en blijft aan het stuur zitten. Je kind stapt veilig uit aan de kant van het voetpad. Je rijdt terug uit de zone. Wil je graag uitstappen om je kind uit te zwaaien aan de schoolpoort of voor een langere tijd je kind staan opwachten? Ga dan op zoek naar een vrije, reglementaire parkeerplaats in de buurt. Het is verboden te parkeren of gedurende een lnage periode stil te staan op een zoen-en-vroemzone!


Ook het zebrapad werd verplaatst om zo de zichtbaarheid van de overstekende kinderen te vergroten.Comments


bottom of page